Co to takiego sebum? Sebum

Kategoria: Porady
sebum girl
pityver.pl

Świecąca twarz to problem wielu ludzi ale nie każdy wie skąd taka przypadłość. Nie każdy również zdaje sobie sprawę, co zrobić aby świecąca się twarz już nie była problemem. A więc co zrobić tego uniknąć lub zredukować nadmiar nieestetycznego łoju na twarzy? Warto przede wszystkim dowiedzieć się co to takiego, aby w skuteczny sposób można było sobie radzić nadmiarem sebum.

Co to jest sebum?

Wielu z nas pewnie sobie zadaje pytanie – sebum, co to? Sebum to nic innego jak łój skórny, sebum jest specyficzną substancją, która jest wydzielana przez gruczoły skóry na całym ciele, wyjątkiem są tu wewnętrzne strony dłoni i stóp. Przez całą dobę na każdym centymetrze kwadratowym skóry wytwarzane jest od kilku do kilkuset miligramów tej substancji. W niektórych miejscach skóra ludzka posiada większą ilość gruczołów, przez co w tych miejscach wydziela się większa ilość łoju. W składzie sebum znajduje się wiele substancji min.:

  • skwalen
  • wolne kwasy tłuszczowe
  • cholesterol
  • triglicerydy
  • monoglicerydy
  • diglicerydy.

Według niektórych dermatologów uważają, że sebum nie jest tym samym co łój skórny oraz, że w jego składzie znaleźć można min. pot i wydzielinę potową. Wielu z nas zapewne miało problem ze świecąca się skórą na twarzy. Jest to nic innego jak nadmiar sebum na twarzy inaczej mówiąc łój na twarzy. Świecenie twarzy występuje z powodu licznych gruczołów, które się tam znajdują.  Również na plecach, czaszce i klatce piersiowej znajduje się duża liczba tych gruczołów. Jednak to twarz jest miejscem na ciele, które jest szczególnie widoczne. Dlatego warto zadbać o to aby nadmiar sebum na twarzy zniknęło.

Nadmierne wydzielanie sebum. Co z tym zrobić?!

Mimo iż sebum uważane jest za nieatrakcyjne, wydzielanie sebum jest naturalną rzeczą, bez niego nasza skóra byłabym narażona na czynniki, które mogłyby ją podrażnić. Jest on naturalną ochroną organizmu. Dopiero nadmiar sebum, staje się problemem, zwłaszcza nadmiar sebum na twarzy. Czynnikiem, który sprzyja wydzielanie nadmiaru łoju jest tłusta skóra. Występuje u osób, które naturalnie mają grubszą powłoczkę łoju z powodu szybszej pracy gruczołów łojowych. Na taki stan rzeczy wpływ ma przede wszystkim nieprawidłowa pielęgnacja skóry tj. brak nawilżenia, brak higieny lub zbyt częste tarcie np. codzienny peeling. W takim przypadku należy zwrócić szczególną uwagę na właściwą pielęgnację skóry. Unikać wysuszających preparatów lub stosować krem regulujący wydzielanie sebum, najlepiej używać naturalnych kosmetyków i kremów.  Świetnie sprawdzi się w takich przypadkach serum Sevolium jest to kosmetyk całkowicie naturalnym przeznaczonym dla cery trądzikowej, który nie wysusza skóry, a działa u podstawy problemu. Wysuszanie skóry preparatami, głównie z dodatkiem alkoholi tylko na chwilę zwalcza problem, po czym może on wrócić z podwójną siłą. Twarz jest naszą wizytówką, dlatego warto o nią zadbać nie tylko ze względu na wygląda ale również na zdrowie.

pityver.pl

0 comments

Leave a reply