Jak długo można używać szampon do włosów bez silikonów?

pityver.pl

Wybór kosmetyków do włosów w dzisiejszych czasach jest ogromny. Na półkach w drogeriach można dostrzec wiele różnego rodzaju szamponów oraz odzywek do włosów o różnym składzie. Większość osób nie zwraca jednak uwagi na to, co zawiera kosmetyk. Kierują się one raczej reklamą producenta oraz tym, co obiecuje on na opakowaniu. Nie zdają sobie więc sprawy z tego, że większość szamponów znajdujących się w sklepach, a nawet w aptekach, zawiera w swoim składzie silikon.

Dlaczego warto unikać kosmetyków z silikonem?

  • Silikon zawarty w szamponie działa jak warstwa ochronna dla włosa. Osadza się na nim i powoduje, że szkodliwe czynniki nie mają na niego wpływu.
  • Okazuje się jednak, że silikon sprawia również, że cenne składniki odżywcze zawarte w szamponach i odżywkach nie mają jak dostać się do włosa i są spłukiwane razem z wodą.
  • Niektóre silikony bardzo ciężko jest zmyć z łuski włosa. Osadzają się one na nim warstwami, sprawiając, że włosy są coraz grubsze.
  • Jedynym środkiem zmywającym wszystkie silikony jest sls, a więc silna chemia, stosowana również w przemyśle gospodarczym.

Czy szampon do włosów bez silikonów ma jakieś skutki uboczne?

Wiele osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób zachowają się ich włosy po zmianie szamponu na taki bez silikonów (np. na szampon Pityver). Na pewno, na początku będą one całkiem inne. Włosy przyzwyczajają się bowiem do silikonu, który je okrywa i ochrania. Poza tym, dzięki niemu są one często proste, gładkie i błyszczące. Bez tej otoczki, włosy mogą okazać się nieco trudniejsze do ujarzmienia oraz bardziej puszące. Szampon do włosów bez silikonów zawiera jednak szereg substancji odżywczych, które z pewnością bardzo szybko sprawią, że włosy nabiorą naturalnego blasku i staną się łatwiejsze w rozczesywaniu. Dzięki temu, że silikon nie będzie ich ochraniał, wreszcie wszystkie najważniejsze składniki szamponu, te naturalne i botaniczne dostaną się w głąb włosa. Taki szampon do włosów bez silikonów w ogóle nie obciąża włosów, a więc idealnie nadaje się do codziennego stosowania. Włosy są miękkie, zdrowe i puszyste i nie robią się ciężkie. Warto stosowanie szamponu połączyć również z dobrą jakościowo odżywką, która na pewno sprawi, że włosy nabiorą naturalnego blasku i zdrowia.

Szok dla włosów może trwać maksymalnie przez kilka myć. Muszą one przyzwyczaić się do tego, że zmienia się ich ochrona i bariera na bardziej naturalną i z pewnością po tym czasie będą zachowywały się dobrze. Wiele osób jest bardzo zadowolonych po zmianie swojego szamponu na taki bez silikonu i nie chce już wracać do chemicznych rozwiązań dla swoich włosów. Doskonałej jakości, naturalne kosmetyki do włosów, można bez problemu kupić w dzisiejszych czasach w każdej większej drogerii lub aptece. Koniecznie należy sprawdzać ich skład, aby upewnić się, że oprócz silikonów nie zawierają one również parabenów ani sls. Naturalne kosmetyki powinny mieć jak najmniejszy skład, ograniczony do produktów botanicznych, które poprawiają kondycję włosa i jego strukturę na długi czas oraz odżywiają go. Naturalny szampon bez silikonów i SLS można używać bez obaw przez długi czas.

Bibliografia:

1.Guillot J., Gueho E., Lesourd M., Identification of Malassezia species. Apractical approach,1996
2.Szymańska M., Baranowski A., Płachta D., Przegląd preparatów najczęściej stosowanych w leczeniu chorób grzybiczych, 2007

5 (100%) 2 głosów
pityver.pl

Jedna odpowiedź

  1. Faktycznie, moje włosy po odstawieniu kosmetyków z sls były trudne do ujarzmienia. Ale po 3-4 tyg. stosowania szamponu Pityver (bez sls) zauważyłam sporą różnicę na +, więc chyba po prostu trzeba poczekać 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *