Czy szampon bez sls i silikonów jest lepszy dla włosów?

pityver.pl

Coraz więcej osób zaczyna zwracać uwagę na to, jaki jest skład kosmetyków, których używają na co dzień. Okazuje się bowiem, że w szamponach i odżywkach do włosów, ale również w innych kosmetykach, można spotkać wiele chemicznych dodatków, które są dla nas szkodliwe.

Należą do nich przede wszystkim:

  • parabeny, a więc sztuczne konserwanty, które przedłużają przydatność do użytku kosmetyków, ale jednocześnie bardzo łatwo dostają się do naszego układu krwionośnego i szkodzą nam,
  • silikony, które stanowią barierę ochronną, która jest jednak nieprzepuszczalna. Oznacza to, że żadne substancje odżywcze nie są w stanie przeniknąć, na przykład do włosa,
  • sls-y – bardzo silne detergenty, które stosuje się również w przemyśle chemicznym i gospodarczym. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że codziennie myje swoje ciało oraz włosy takimi środkami.

Co cechuje szampon bez sls i silikonów?

Taki szampon to najczęściej kosmetyk w pełni naturalny. Wiele firm oferuje obecnie szampony oraz odżywki do włosów bez silikonów i parabenów, a więc składające się w pełni ze składników roślinnych najwyższej jakości. Najczęściej szampon bez sls i silikonów zawiera więc zioła, które odżywiają włosy aż po same cebulki. Poza tym, często znajdują się w nim również naturalne olejki, które nie tylko doskonale się pienią, ale również sprawiają, że włosy są gładkie, nie puszą się i nie elektryzują. Lepiej znoszą one również zabiegi prostowania i układania. Szampon bez sls i silikonów Pityver to doskonałe rozwiązanie do codziennej pielęgnacji włosów. Z pewnością jest on lepszy, niż kosmetyk, który zawiera te sztuczne składniki i znacznie bardziej łagodny dla skóry i włosów.

Samo przestawienie włosów na inny szampon, może okazać się dla nich delikatnym szokiem. Wiele osób stwierdza, że puszą się one i nie chcą rozczesywać, ani układać. Warto odczekać jednak chwilę, ponieważ włosy muszą się przyzwyczaić. Warstwa silikonu bardzo je do tej pory obciążała i ułatwiała układanie. Należy jednak wybierać kosmetyki odpowiednie do swojego rodzaju włosów. Jeżeli włosy puszą się, lepiej wybierać takie wygładzające strukturę włosa oraz sprawiające, że wydaje się on być bardziej prosty. Obecnie firmy kosmetyczne stosują najwyższej jakości naturalne składniki, które sprawiają, że włosy są zdrowe, puszyste i błyszczące. Po kilku zastosowaniach powinny one zachowywać się właściwie.

Doskonałym, naturalnym składnikiem dla włosów z problemem puszenia się będzie z pewnością keratyna lub naturalny olejek arganowy. Dzięki nim, włosy są gładkie i lśniące, ale również bardziej odporne na prostowanie oraz suszenie w gorącej temperaturze. Znalezienie szamponu z takim składem nie powinno stanowić najmniejszego problemu. Warto zrezygnować z chemii, która dostaje się do naszego organizmu i szkodzi mu na rzecz składników w pełni naturalnych i faktycznie odżywiających włosy, a nie jedynie stwarzających pozory. Taki szampon bez sls silikonów i parabenów powinna stosować cała rodzina, również dzieci. Z pewnością wszyscy członkowie rodziny odczują wyraźną różnicę.

Bibliografia:

1.Kądziela-Wypyska G., Miturska G., Wawrzycki B., Chodorowska G., Profilaktyka i leczenie grzybic, 2004
2.Aspiroz C., Moreno L.A., Rezusta A., Rubrio C., Differentiation of three biotypes of Malassezia species on normal human skin. Correspondence with M. globosa, M. sympodialis and M. restricta, 1999

5 (100%) 2 głosów
pityver.pl

Jedna odpowiedź

  1. „Samo przestawienie włosów na inny szampon, może okazać się dla nich delikatnym szokiem. Wiele osób stwierdza, że puszą się one i nie chcą rozczesywać, ani układać. Warto odczekać jednak chwilę, ponieważ włosy muszą się przyzwyczaić. Warstwa silikonu bardzo je do tej pory obciążała i ułatwiała układanie.”
    Tak, to prawda – warto przetrwać ten początkowy etap i się nie zniechęcać : )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *